Spłać dług

Jeśli jesteś dłużnikiem i chciałbyś dowiedzieć się, jak spłacić swój dług, jesteś we właściwym miejscu. Oto prosty przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci zrozumieć proces spłaty długu u komornika. Spłata długu u komornika jest ważnym krokiem w procesie uregulowania swoich zobowiązań finansowych.

Komornik sądowy jest uprawniony do ściągania długu wyłącznie na podstawie orzeczenia sądu - tytułu wykonawczego.

Krok pierwszy

Skontaktuj się z komornikiem, który prowadzi Twoją sprawę. Możesz znaleźć jego dane kontaktowe na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Gliwicach, na oficjalnej stronie internetowej komornika lub w otrzymanych z kancelarii dokumentach. Zapytaj o aktualną kwotę zadłużenia, w tym o należność główną, odsetki, koszty komornicze i inne opłaty które obciążają dłużnika.

Krok drugi

Ustal z komornikiem spłatę długu. Możesz zaproponować spłatę długu w miarę swoich możliwości lub inne warunki spłaty - pamiętaj jednak, że sporządzenie notatki z komornikiem nie jest umową (jest to jedynie dobrowolne oświadczenie o chęci spłaty zasądzonego roszczenia i nie wstrzymuje dalszych czynności komornika)

Egzekucją (pracą komornika) kieruje wierzyciel i to od niego zależy, czy zaproponowane warunki spłaty będą zachowana czy też zostaną podjęte dalsze czynności.

Krok trzeci

Dokonuj płatności na rachunek komornika zgodnie z ustalonym planem spłaty. Upewnij się, że płatność jest dokonywana w terminie i w odpowiedniej kwocie. Możesz skorzystać z przelewu bankowego, polecenia zapłaty lub innej formy płatności - płatności możesz dokonać również w kasie kancelarii..

Krok czwarty

Na koniec, monitoruj postęp spłaty długu. Sprawdzaj regularnie stan swojego długu u komornika, aby upewnić się, że jest on spłacany zgodnie z uzgodnionym planem. Jeśli wystąpią jakieś problemy finansowe lub zmiany w sytuacji życiowej, skontaktuj się z komornikiem, aby omówić ewentualne zmiany w planie spłaty.

Rachunek bankowy

ING Bank Śląski Oddział w Gliwicach
Bank
Skopiowano do schowka
36 1050 1298 1000 0022 2400 8215
Numer konta
Skopiowano do schowka

Kontakt

ul. Kościuszki 30/2

44-100 Gliwice

tel.: (32) 231 60 08

e-mail: gliwice6@komornik.pl

pon. ⏤ pt.: 7:30 ⏤ 15:30

Dane Kancelarii

NIP: 629-102-88-50

ePUAP: /KS_Grzegorz_Zachmost/ezbiegi

eSąd: 931

ING Bank Śląski Oddział w Gliwicach

36 1050 1298 1000 0022 2400 8215

Strona ma charakter informacyjny i nie stanowi reklamy działalności prowadzonej przez komornika.
Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek sposób.
Designed & developed by tomasz.graphics